Ziema tuvojas – vai tavs auto tai ir gatavs?

auto akumulatoriKad gaisa temperatūra noslīd zem nulles, ne tikai mēs paši sākas meklēt siltākus mēteļus, cepures, šalles uz zābakus. Atbilstoša sagatavošanās nepieciešama arī mūsu automašīnām, jo, kā zināms, aukstums transportlīdzekļiem nodara vairāk ļauna, nekā laba. Taču, atteikties no pārvietošanās siltā mašīnā, kad ārā pūš auksts vējš un snieg sniegs, izvēlas tikai retais.

Kā ziemas laiks ietekmē mūsu mašīnas? Pirmkārt, tie ir aizmigloti lukturi, aizsvīduši stikli, kā arī slikti braukšanas apstākļi, ko rada sniegs, ledus utt. Un, kā gan var aizmirst ledus skrāpēšanu no vējstikla un gaismām rītos, kad nepieciešams doties uz darbu vai skolu!

Ieskaties turpinājumā un uzzini, kurām tavas automašīnas daļām ziemā vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību:

  • Miglas lukturi – tie rūpējas par drošu braukšanu miglainos apstākļos. Parastās gaismas var radīt atspīdumu, jo gaisma atstarojas no ūdens, kas īpaši bieži tiek piedzīvots ziemas laikā. Savukārt miglas lukturu stari ir unikāli, salīdzinot tos ar parastajām gaismām, jo tām ir īpaša konstrukcija.
  • Vējstiklu tīrītāji – arī šis detaļas ziemas laikā noteikti ir jāpārbauda. Vējstiklu tīrītāju galvenais uzdevums ir nodrošināt redzamību, kas ir svarīga jebkuros apstākļos, it īpaši ziemā. Ja vēstiklu tīrāmais sķidrums nesmidzinās tā, kam tam vajadzētu, iespējams ir jāpārbauda tā ventilis un jānomaina, ja nepieciešams. Protams, ir jāizmanto aukstajam laikam piemērots vējstiklu tīrāmais šķidrums.
  • Akumulators – gaisa temperatūrai pazeminoties,  auto akumulatori tiek pakļauti augstākai slodzei, jo mašīnas startēšanai un darbības nodrošināšanai ir nepieciešams lielāks enerģijas daudzums. Ja akumulatoram ir trīs vai četri gadi, ir ieteicams apsvērt domu par jauna iegādi. Pat tad, ja šķiet, ka tas vēl spēj normāli darboties, apzinies, ka ziemā tas būs pakļauts lielākai slodzei un var pievilt svarīgos brīžos. Labākais veids, kā saudzēt akumulatoru – ziemas laikā turēt mašīnu nevis ārā, bet garāžā.
  • Sildītājs – ja novēro to, ka tava auto sildītājs pūš aukstu, nevis siltu gaisu, pie vainas var būt nepiemērota dzesēšanas šķidruma izvēle vai arī sildītāja termostatu problēmas. Kādēļ tas notiek? Parasti šādas problēmas izpaužas miglainā un ļoti aukstā laikā. Ja novēro kādu no tām, dodies pie profesionāla auto servisa speciālista, kas noskaidros, kāds ir cēlonis.

Atceries, ka ziemas laikā tavs auto ir pakļauts bargiem laika apstākļiem, tādēļ ikviena tā detaļa sastopas ne tikai ar lielāku slodzi, bet arī dažādiem riskiem, kas var apgrūtināt iedarbināšanu rītos utt.

Iesakām ņemt vērā iepriekš minētos padomus, un laicīgi pārbaudīt svarīgākās auto daļas, lai skaidri zinātu, ka ziemā tava mašīna nepaliks ceļā vidū. Un, protams, izvēlēlies laikam atbilstošas riepas – rūpējies par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību!