Žalūzijas, kas karstās vasaras dienās pasargās no saules

žalūzijasPienākot pavasarim, cilvēkus priecē arvien garākas dienas, siltais laiks un saules gaisma. Taču diemžēl nereti pārlieku spožā saule var kļūt traucējoša. Piemēram, ja tā caur logu iespīd katrā mājas stūrī, apgrūtinot ne tikai gulēšanu no rītiem, bet arī strādāšanu pie datora un atrašanos telpās, jo saules stari ātri vien piesilda māju. Lai izvairītos no šīm problēmām, viens no efektīvākajiem risinājumiem ir žalūziju ierīkošana. Mūsdienās gan specializētajos veikalos, gan internetā ir pieejamas žalūzijas mājai un birojiem, tādēļ par izvēles iespējām nav jāsatraucas.

Ņemot vērā jūsu vajadzības, kā arī telpas dizainu, žalūzijas iespējams piestiprināt dažādos veidos, piemēram, uz sienas, loga rāmja, griestiem, kā arī logu ailes.

Kā žalūzijas var pasargāt mājokli no spēcīgajiem saules stariem?

Ikviena virsma, kura sastopas ar sauli, saņem tās enerģiju. Daļu šīs enerģijas virsma absorbē, taču daļu atstaro un laiž cauri materiālam. Audumi, no kuriem ražo žalūzijas, ir ar dažādiem absorbēšanas un atstarošanas līmeņiem.

Ja vēlaties, lai telpā nonāk mazāks gaismas un siltuma daudzums, izvēlieties žalūzijas, kuru audumam ir lielāka atstarošanas spēja. Savukārt absorbcijas rādītāji nosaka, kāda daļa siltuma nonāks telpā, bet caurlaidība parāda, kāds daudzums saules enerģijas ieplūdīs mājoklī.

Žalūzijas auduma abas puses pilda atšķirīgu funkciju. Tā puse, kas vērsta pret logu, aizsargā no saules, atstarojot tās enerģiju savukārt to pusi, kas vērsta uz istabas pusi, izvēlas, vadoties pēc telpas kopējā interjera.

Kā atšķiras žalūzijas, kas pasargā mājokli no saules?

Parasti šim mērķim tiek ražotas trīs tipu žalūzijas. Tām ir atšķirīga spēja sadalīt saules enerģiju pēc faktoriem, kurus minējām iepriekš. Tāpat tās atšķiras pēc pielietojuma veida.

  • Sauli atstarojošās žalūzijas – šis veids ir populārākais pircēju vidū. Tā puse, kas atrodas pretī stiklam, ir klāta ar alumīniju, veiksmīgi atstarojot sauli. Šādas žalūzijas vasaras laikā palīdzēs saglabāt normālu gaisa temperatūru telpā, tādēļ jums nebūs jāiegulda lieki līdzekļi kondicionēšanas nodrošināšanai. Savukārt ziemā šīs žalūzijas labāk saglabās siltumu. Gaismas caurlaidība šādām žalūzijām ir vidēja – aptuveni 5%. Tas nozīmē, ka istabā nebūs pilnīga tumsa, taču no ārpuses nebūs redzams, kas notiek telpā.

  • Saules ekrāna auduma žalūzijas – atšķirībā no pirmā veida, šīm žalūzijām ir lielāka caurlaidība, taču tas arī nozīmē to, ka no ārpuses būs iespējams redzēt, kas notiek iekštelpās. Tāpat šis veids nepasargās no datora ekrāna izgaismošanas, kas notiek saules staru ietekmē. Žalūzijām ir pieejami dažādi dizaini, kas atšķiras pēc to caurlaidības un spējas pasargāt no saules stariem.

  • Aptumšojošās žalūzijas – to caurlaidības rādītājs ir 0%, un tas nozīmē, ka, izmantojot šīs žalūzijas, jūs varat pilnībā aptumšot telpu. Par spīti šīm īpašībām, žalūzijas ir pieejamas dažādās krāsās. Šos modeļus parasti izmanto vietās, kur nepieciešams lietot projektoru.

Ienāc: http://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/rullo-zaluzijas