Vai ir vērts iegādāties apkures katlu?

apkures katliJa esi izlēmis iegādāties apkures katlu, bet šobrīd mauc šaubas, vai tiešām tas tev ir nepieciešams, tad esi pareizajā vietā. Šajā rakstā mēģināsim pastāstīt par to, kā izvēlēties pašu piemērotāko apkures katlu, lai nevajadzētu vilties savā izvēlē.

Tāpat uzzināsi arī par apkures katlu pieejamajiem materiāliem un kurš no tiem ir pats labākais. Un pats galvenais – kā neapjukt un izvēlēties pašu piemērotāko variantu tieši sev?

Ja vēlies iegādāties apkures katlu, tev noteikti nepieciešams pievērst uzmanību vairākām lietām, piemēram, katlam, siltummaiņa dizainam, kā arī materiāla veidam. Tikai tādā veidā varēsi veikt nekļūdīgu izvēli un iegādāties apkures katlu, kas būs lieliski piemērots tieši tavam mājoklim.

Ļoti būtiska lieta, kurai tev noteikti nepieciešams pievērst ir apkures katla jauda. Jo lielāks mājoklis, jo lielākas jaudas apkures katls tev ir nepieciešams. Savukārt, ja mājoklis ir mazs, tad arī nebūs nepieciešams tik lielas jaudas apkures katls, lai varētu apsildīt mājokli.

Ja būsi izvēlējies savam mājoklim pārāk mazu apkures katlu, tad attiecīgi var gadīties tā, ka netiks pienācīgi apsildīta visa dzīvojamā platība. Tāpat jāņem vērā arī tas, ka ļoti lielā mērā tā darbību ietekmē arī tas, vai mājās nav siltuma noplūde, piemēram, ja māja nav nosiltināta, ir veci logi, durvis, tad var gadīties, ka notiek siltuma zudums.

Izvēloties piemērotāko apkures katlu tev noteikti ir nepieciešams pievērst uzmanību arī apkures katla siltummaiņas materiālam. Ir pieejami dažādi apkures katli. Viens no populārākajiem apkures katliem ir čuguna katls. Tas ir pateicoties tam, ka tas ir izturīgs un ciets, kā arī siltumjutīgs pret pēkšņām temperatūras izmaiņām, kas attiecīgi nozīmē arī to, ka katls nav pakļauts korozijai. Šis noteikti ir ilgtermiņa pirkums, jo čuguna katls kalpo līdz pat 50 gadiem.

Tāpat ir pieejami arī tērauda siltummaiņas apkures katli, kurus iespējams iegādāties par daudz zemāku cenu nekā čuguna katlus. Tie ir viegli, elastīgi, tomēr ir pakļauti korozijai. Savukārt vara siltummaiņi ir salīdzinoši dārgāki un tie ir pietiekami izturīgi arī pret koroziju.

Šie ir paši galvenie principi pēc kuriem tev  būtu nepieciešams vadīties, izvēloties piemērotāko apkures katlu savam mājoklim. Mūsdienās to piedāvājumu klāsts ir gana plašs, tāpēc tev ir iespējams izvēlēties tieši savam mājoklim un maciņam piemērotāko.

Tā ir lieliska iespēja iegādāties tieši tavam mājoklim piemērotāko variantu. Iegādājoties labāko apkures katlu tev noteikti nepieciešams pievērst uzmanību visām šīm nosauktajām lietām tā iemesla dēļ, ka apkures katla iegāde nav lēts prieks, tāpēc labāk apsvērt visus plusus un mīnusus par tā iegādi un tikai tad pieņemt lēmumu par piemērotākā apkures katla iegādi, jo tikai tādā veidā varēsi veikt pārliecinošu izvēli!