Plīts virsmu veidi – kurš labākais?

plīts virsmas

Plīts virsmu veidu izvēle ir gana plaša, tāpēc nepieciešams saprast katras virsmas priekšrocības un trūkumus, lai varētu pieņemt lēmumu par to, kurš no piedāvātajiem virsmu veidiem varētu būt piemērotāks tieši tev.

Mūsdienās ir pieejami trīs galvenie plīts virsmu veidi – gāzes, elektriskā un indukcijas. Par visiem šiem plīts virsmu veidiem pastāstīsim tev šajā rakstā, lai tu būtu lietas kursā par katru no tiem.

Gāzes virsma

Gāzes plīts virsma ir viena no klasiskajām plīts virsmām, jo tā ikvienam ir pieejam jau gana ilgu laiku. Tās darbība tiek nodrošināta ar gāzes palīdzību. Ir pieejamas divu veidu gāzes plīts virsmas – stikla un metāla.

No vizuālā viedokļa stikla virsmas ir daudz pievilcīgākas, tomēr tās ir grūtāk kopjamas. Savukārt metāla virsma nav tik vizuāli pievilcīga, tomēr tās kopšana ir daudz vieglāka.

Ja kādreiz gāzes virsmas varēja ieslēgt tikai izmantojot sērkociņus, tad šobrīd tās ir aprīkotas ar iebūvētu elektrisko aizdedzi, kas atvieglo plīts ieslēgšanu.

Elektriskā plīts virsma

Šīs plīts virsmas atšķiras ar to, ka to darbība tiek nodrošināta pateicoties elektrībai. Salīdzinot ar indukcijas plīts virsmu, elektriskā plīts virsma izmaksu ziņā ir daudz izdevīgāka, kā arī tā ir gana efektīva.

Elektriskās plīts virsmas ir aprīkotas arī ar taimeri, kas ļauj uzstādīt ēdiena pagatavošanas laiku un atstāt ēdienu, neuztraucoties par to, ka tas pārāk ilgi tiek atstāts uz plīts virsmas.

Indukcijas plīts virsma

Šobrīd pats modernākais un tehnoloģiski interesantākais plīts virsmas veids neapšaubāmi ir elektriskā indukcijas plīts virsma.

Izmaksu ziņā tā ir daudz dārgāka par cita veidu plīts virsmām, tomēr tā ir aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām, kas ļaus pagatavot ēdienu vēl nebijušā veidā. Indukcijas plīts virsmas ir ļoti labas arī no drošības viedokļa, jo indukcijas plūsma neļauj palikt katliņam karstam, un uzsildīts tiek tikai laukums zem trauka.

Tomēr, iegādājoties indukcijas plīts virsmu, tev nepieciešams rēķināties arī ar to, ka nevarēsi izmantot visus esošos traukus, jo indukcijas plīts virsmai varēsi izmantot traukus, kas izgatavoti no metāla vai čuguna, kas nozīmē, ka keramikas, alumīnija vai vara katli un pannas nederēs, lai varētu pagatavot maltīti uz indukcijas plīts.

Izmaksu ziņā indukcijas plītis ilgtermiņā ir daudz izdevīgākas, jo, sildot plīts virsmu, tiek izmantots tieši tik daudz enerģijas, lai varētu uzsildīt nepieciešamo laukumu, un netiek izmantota lieka enerģija. Arī tās kopšana ir gana ērta un ātra, jo plīts virsma nepiedeg un arī neuzsilst.

Mūsdienās ir iespējams iegādāties arī kombinētas plīts virsmas, kuras ir aprīkotas gan ar indukcijas elementiem, gan arī elektriskajiem un gāzes riņķiem. Tādā veidā pats varēsi izlemt, kuru no riņķiem konkrētajā brīdī vēlies izmantot!