Neesi sastādījis budžetu vasaras brīvdienām? Vēl nav par vēlu!

ātrie kredīti no FerratumLaba ziņa ikvienam vasaras mīļotājam – tā tuvojas! Un tas nozīmē, ka tuvojas arī saulainas dienas pludmalē, ballītes, festivāli, dārza svētki, ceļojumi un citi aizraujoši piedzīvojumi.

Bez šaubām ir jāveic zināmas izmaiņas personīgajā budžetā, tādēļ pašsaprotams šķiet jautājums, kā to saplānot tā, lai naudas pietiktu visam? Protams, dažās steidzamās situācijās var noderēt ātrie kredīti (vairāk šeit: https://www.ferratum.lv/lv/blog/kadiem-merkiem-parasti-tiek-izmantoti-atrie-krediti), taču, lai saglabātu finansiālo stabilitāti gan vasaras sezonā, gan arī pēc tās beigām, gudrākais lēmums ir vasaras budžetu sākt plānot savlaicīgi.

Pārskati pērnā gada izdevumus

Lai saprastu, ar kādu summu vajadzēs rēķināties šogad, paskaties, cik daudz iztērēji pērnajās vasaras brīvdienās un izvērtē to – tas Tevi apmierinās arī šogad? Varbūt vēlies to samazināt vai palielināt? Tādā veidā daudz vienkāršāk sapratīsi, kāds būs šī gada vasaras brīvdienu budžets.

Veic aprēķinus

Kad noteikts kopējais budžets, sadali tā apmēru tik daļās, cik atlicis līdz Tavam atvaļinājumam vai vasaras sākumam – atkarībā no tā, kad šī nauda būs vajadzīga. Piemēram, ja līdz tam ir palikuši divi pilni mēneši, šo summu sadali divās daļās – tā Tu uzzināsi, cik naudas ik mēnesi Tev jāatliek tieši šim mērķim.

Protams, sākotnēji tas var šķist kā neiespējamā misija, jo tas var nozīmēt, ka ik mēnesi jāatliek ievērojama naudas summa. Tomēr vasaras brīvdienu budžetā vari iekļaut arī atvaļinājuma naudu un daļu no saviem iekrājumiem. Ja līdz vasarai plāno saņemt arī pārmaksāto nodokļu atmaksu, arī daļu no tās vari novirzīt atpūtai.

Atrodi veidus, kā ietaupīt

Pārskati savu budžetu un izvērtē izdevumus, lai atrastu liekos tēriņus, kurus varētu samazināt. Ietaupīto naudas summu varēsi novirzīt vasaras brīvdienu budžetam. Uzmanību vajadzētu pievērst visām kategorijām – gan obligātajiem maksājumiem, gan citiem tēriņiem.

Izvērtē gan to, cik maksā par internetu, telefonu un televīziju, gan arī to, cik ik nedēļu atstāj pārtikas veikalā. Iespējams, vasaras brīvdienu vārdā vari atteikties arī no dārgām izklaidēm vai ēšanas ārpus mājas? Tādā veidā var ietaupīt visai ievērojamu naudas summu.

Papildini savu bankas kontu

Ja laiks atļauj, var meklēt iespējas, kā gūt papildu peļņu. Ir daudz iespēju, kā nopelnīt – var pārvērst savu hobiju nelielā biznesā vai izmantot savus talantus un prasmes – rakstīt, zīmēt, fotografēt vai šūt. Labs variants ir arī pārskatīt savus drēbju skapjus, grāmatu plauktus un citus krājumus un sev lieko pārdot citiem. Arī tādā veidā Tavs bankas konts noteikti papildināsies, turklāt būsi atbrīvojis telpu jaunām lietām.

Veic iemaksas vasaras brīvdienu budžetā

Vasaras brīvdienām paredzēto summu iemaksā atsevišķā kontā. Vari pieslēgt arī automātisko maksājumu, kas Tevis izvēlētā datumā šim mērķim novirzīs noteikto naudas summu.

Lai vasara izdodas!