5 svarīgi jautājumi, uz kuriem jāatbild pirms stūra dīvāna iegādes

stūra dīvāniStūra dīvāns ir laba izvēle tiem, kuri vēlas iekārtot savu mājokli, ietaupot vietu. Ja jūsu viesistaba, guļamistaba vai cita telpa ir neliela. Šī mēbele ne tikai lieliski iederēsies ikvienā interjerā, bet arī kalpos kā ērta vieta, kur sēdēt un pat gulēt.

Iekārtojot mājokli, ir nepieciešams pievērst uzmanību dažādiem aspektiem, un īsto mēbeļu izvēle ir viens no pirmajiem uzdevumiem, ar kuru būs jātiek galā.

Tādēļ, ja meklējat tādu elementu, kas būtu funkcionāls un vienlaicīgi arī neaizņemtu daudz vietas, stūra dīvāns būs īstā izvēle. Aplūkosim, kādi jautājumi būtu jāpārdomā, kad izvēlaties šo mēbeli.

Kur novietosit dīvānu?

Pirmā lieta, kas jāņem vērā, iekārtojot savu mājokli, ir mēbeļu izvietojums. Stūra dīvāna priekšrocība ir tā, ka, par spīti to lielajam izmēram, atbilstoši novietojot, šīs mēbeles forma var palīdzēt vizuāli paplašināt telpu.

Ir pašsaprotami, ka šī dīvāna nosaukums jau pasaka to, kur visbiežāk tas tiek novietots, atbrīvojot vietu istabas vidū. Taču neviens noteikums nenosaka, ka šīs mēbeles ir paredzētas tikai stūriem. Patiesībā, tos vienlīdz efektīvi var izvietot arī telpas centrā.

Tiesa gan, tad jums būs nepieciešama lielāka istaba.

Kāda izmēra dīvāns jums nepieciešams?

Kad esat izlēmuši, ka stūra dīvāns būs īstā izvēle, nākamais solis ir īstā modeļa izvēle. Pirmkārt, jums ir jāpārdomā, cik lielu vietu telpā plānojat atvēlēt dīvānam. Pievērsiet uzmanību precīzai mērīšanai, jo jūs taču vēlaties, lai mēbeles perfekti iederētos tieši tajā vietā, kuru esat tām paredzējuši.

Ņemiet vērā arī plauktus un radiatorus, jo tie ierobežos brīvo vietu. Var gadīties, ka jums nāksies pārkārtot istabu, lai tajā novietotu dīvānu.

Kad šis aspekts izvērtēts, jums ir arī jāveic mērījumi, lai noskaidrotu, vai dīvānu varēs ienest mājoklī. Lai arī vairums lielo mēbeļu pieejas izjauktā veidā, pirms iegādes jums noteikti jāpārliecinās par to.

Kādas krāsas un auduma stūra dīvānu es vēlos?

Turpinājumā varat pāriet pie nākamā nozīmīgā aspekta – krāsas un apdares auduma izvēles. Neitrālās krāsas vienmēr būs laba izvēle, jo tās iespējams pieskaņot dažādiem interjera dizainiem. Turklāt, ja nepieciešams, varat dīvānu papildināt ar krāsainiem spilveniem – tie padarīs kopējo mēbeles izskatu dzīvīgāku, kā arī radīs omulīgu atmosfēru telpā.

Kad esat nonākuši pie dīvāna auduma izvēles, jums ir jāpārdomā savs dzīvesveids. Piemēram, ja mājās ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, ādas stūra dīvāns būs pareizā izvēle, jo to būs vieglāk kopt. Turklāt tie laika gaitā nezaudē savu eleganto izskatu.

Savukārt, izvēloties mēbeļu audumu, jums jāņem vērā tas, kurā telpā dīvāns tiks novietots. Ja tas atradīsies dzīvojamā istabā, kur to ikdienā bieži lietos mājokļa iemītnieki, ieteicams izvēlēties izturīgāku audumu.

Tāpat ir pieejami apdares materiāli, kuri apstrādāti ar līdzekli, kas atgrūž netīrumus un putekļus. Tiem, kuri dod priekšroku ērtībai, noderēs dīvānu pārvalki, kurus var iegādāties atsevišķi. Ja nepieciešams, tos vienkāršā veidā var noņemt un izmazgāt.

Kāds ir stūra dīvāna mehānisms?

Atkarībā no dīvānu cenas un izmēra, tiem parasti ir divi mehānismi – klasiskais “raskladuškas” tips, kad dīvāna guļamzonu izceļ no daļas, uz kuras ikdienā tiek sēdēts savukārt otrs veids ir, kad guļamā daļa tiem izcelta no dīvāna apakšas, proti, spilveni, uz kuriem tiek sēdēts, pārveidojas par gultu.

Tāpat ir pieejami īpaši funkcionāli stūra dīvāni ar veļas kasti (skatīt šeit: https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/viesistabas-mebeles/divani), kur dienas laikā varat paslēpt segas un spilvenus.

Kādas cenas stūra dīvānu es varu atļauties?

Mūsdienās veikalos pieejamie stūra dīvāni atšķiras ne tikai pēc to dizaina un izmēra, bet arī cenas.

Ņemot vērā to, ka mēbeļu iegāde lielākoties ir ilgtermiņa ieguldījums, ieteicams izvēlēties kvalitatīva materiāla dīvānus, kas kalpos vairākus gadus, nezaudējot savu funkcionalitāti un izskatu.